• 785 236 735
 • biuro@malaakademiasportu.pl
 • Sulechów, Świebodzin, Zielona Góra
 • Koronawirus (COVID-19) – informacje

  Ograniczenia związane z COVID-19

  Długo czekaliśmy z rozpoczęciem zapisów na nasze półkolonie w Zielonej Górze, Sulechowie i Świebodzinie. W końcu się udało! W ostatnim czasie pojawiły się oficjalne informacje o dopuszczeniu do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży (komunikat kuratorium).

  Te wakacje z pewnością będą inne niż zwykle ale nie oznacza to, że będzie nudno – oj nie, nie, nie. Jako organizatorzy półkolonii i kolonii gwarantujemy super zabawę i maksimum bezpieczeństwa! Do dnia rozpoczęcia zapisów nie zostały udostępnione rządowe wytyczne i procedury sanitarne dla wypoczynku dzieci i młodzieży. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, a nasza kadra potrafi wykazać się dużą elastycznością i natychmiastowym działaniem.

  Chętnie odpowiemy na Wasze pytania: t: 785 236 735, e: biuro@malaakademiasportu.pl, f: fb.com/mala.akademia.sportu

  Jak Koronawirus zmienił nasze półkolonie:

  Podane przez nas terminy półkolonii mogą zostać zmienione lub odwołane. Każdy turnus zostanie przez nas potwierdzony 10 dni przed zaplanowanym rozpoczęciem. Dopiero po tym czasie będziemy przyjmowali płatności i prosili o wypełnienie Karty Uczestnika.

  Ze względu na istniejące obostrzenia w dniu uruchomienia zapisów, nie podajemy oficjalnie informacji o dokładnym miejscu organizacji półkolonii. Robimy wszystko, żeby półkolonie odbyły się w tych samych szkołach co w latach poprzednich (adresy dla poszczególnych miast są podane w zakładkach Zielona Góra, Sulechów, Świebodzin).

  Wytyczne sanitarne zmienią sposób codziennego funkcjonowania półkolonii. Może być konieczne ograniczenie kontaktu pomiędzy grupami (np. osobne godziny posiłków, brak wspólnych zajęć). Ponadto zakładamy konieczność dezynfekcji rąk i mierzenia temperatury uczestnikom, obowiązek noszenia maseczek w określonych miejscach, czy wydzielenie strefy zamkniętej dla osób z poza półkolonii (np. rodziców, pracowników szkoły). Obostrzenia mogą wpływać także na program naszej półkolonii (np. w przypadku zamknięcia basenu, czy kina). Mamy jednak przygotowane atrakcyjne zajęcia zastępcze, które bez problemu zrealizujemy w miejscu organizacji półkolonii.

  Bezpieczne półkolonie

  W związku z epidemią COVID-19 wdrożyliśmy procedury ochronne, które będą aktualizowane w oparciu o pojawiające się komunikaty służb sanitarnych (na dzień uruchomienia zapisów nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży):

  • zaopatrzenie kadry i uczestników zajęć w dodatkowe środki ochronne,
  • ograniczenie kontaktów pomiędzy grupami,
  • częsta dezynfekcja sprzętu i elementów infrastruktury,
  • codzienny pomiar temperatury uczestników i kadry,
  • dostosowanie programu półkolonii do sytuacji epidemiologicznej,
  • ograniczenie kontaktów z osobami z zewnątrz,

  Najczęściej zadawane pytania

  Ze względu na aktualną sytuację związaną z COVID-19, jest prawdopodobne, że zaplanowane przez nas terminy półkolonii zostaną zmienione lub odwołane. Każdy turnus będzie przez nas potwierdzany 10 dni przed zaplanowanym rozpoczęciem. W przypadku jego odwołania, wniesione opłaty zostaną zwrócone w ciągu 7 dni. Zapisane osoby otrzymają od nas bieżące informacje bezpośrednio na skrzynkę e-mail oraz SMS.

  Niestety, ze względu na ograniczoną działalność placówek edukacyjnych i obowiązujące wytyczne sanitarne, w chwili rozpoczęcia zapisów nie jesteśmy w stanie na 100% potwierdzić możliwości organizacji zajęć wakacyjnych na terenie szkół. Czekamy na zniesienie obostrzeń i wydanie odpowiednich regulacji prawnych, pozostając w stałym kontakcie z placówkami partnerskimi.

  Zapisy odbywają się w kilku krokach:

  1. Wstępna rezerwacja miejsca, poprzez formularz online.
  2. Potwierdzenie przez nas turnusu na 10 dni przed zaplanowanym rozpoczęciem – wyślemy do Ciebie informacje SMSowo oraz na podany adres e-mail.
  3. Dokonanie płatności za półkolonie oraz wypełnienie Karty Uczestnika online – szczegóły otrzymasz wraz z potwierdzeniem turnusu.
  4. Przywóz i odbiór dziecka zgodnie z planem półkolonii.