5 powodów, dla których warto zapisać dziecko na aktywne półkolonie letnie

Zdalne nauczanie i izolacja w domach podczas pandemii pokazały, jak bardzo dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami, nowych doświadczeń i po prostu świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Zachowując niezbędne środki ochrony, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców, proponując półkolonie letnie dla dzieci w takich miastach jak: Wrocław, Zielona Góra, Sulechów oraz Świebodzin.

Sprawdź, dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie i jakie atrakcje dla niego przygotowaliśmy.

 

półkolonie zima 2021

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zacznijmy od tego, że nasze półkolonie to bezpieczny wypoczynek na terenie placówek szkolnych, przystosowanych do potrzeb dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Grupy liczą maksymalnie 12 osób – ze względu na procedury sanitarne związane z epidemią Covid-19 nie łączymy grup ani nie umożliwiamy kontaktu z osobami z zewnątrz. Często dezynfekujemy sprzęt i elementy infrastruktury. Wyspecjalizowaną kadrę instruktorów i trenerów zaopatrujemy w środki ochronne, a półkolonie zgłoszone są do Kuratorium Oświaty. Twoje dziecko jest z nami w pełni bezpieczne, a Ty masz spokojną głowę, że świetnie się bawi.

2. Wyżywienie i opieka przez min. 8 godzin dziennie

Każdego dnia dzieci mają zapewniony obiad. Dodatkowo cały czas dostępny jest wodopój, gdzie dzieci mogą napełnić swoje bidony. Na dzieci czekamy codziennie od poniedziałku do piątku, zapewniając minimum 8-godzinną opiekę wypełnioną różnorodnymi atrakcjami. Z nami Twoje dziecko nie będzie się nudzić!

3. Niecodzienne aktywności na świeżym powietrzu

Naszym podopiecznym proponujemy wiele różnych aktywności na świeżym powietrzu. Co dokładnie? Już nasza w tym głowa, by nie były to tylko sztampowe gry zespołowe, w trakcie których połowa dzieci grzeje ławki lub snuje się po boisku. Obserwujemy potrzeby dzieci i proponujemy aktywności, które im odpowiadają. Oczywiście, jeśli uczestnicy mają ochotę na nogę czy kosza, zapewniamy im możliwość pogrania w swoje ulubione gry.

4. Mali artyści w akcji

Blok zajęć kreatywnych to możliwość rozwijania zdolności manualnych. Dzieci mogą nauczyć się, jak wykonać biżuterię z koralików czy uszyć własną torbę. Wychodzimy w plener, by malować obrazy, poznajemy technologię druku 3D w praktyce, uczymy tańca, umożliwiamy kontakt ze sztuką podczas seansów filmowych i robimy wiele więcej, by Twoje dziecko jak najlepiej mogło rozwijać wyobraźnię i własną ekspresję twórczą.

5. Przyjemne z pożytecznym, czyli nauka poprzez zabawę

Nie ma lepszego sposobu na przyswojenie nowych umiejętności niż zabawa i eksplorowanie świata. Idąc tym tropem, nasze półkolonie letnie dla dzieci, uczą pierwszej pomocy, jednej z ważniejszych umiejętności w życiu. Ponadto Twoje dziecko pozna podstawy survivalu, nauczy się węzłów żeglarskich i codziennie w kreatywny sposób będzie mogło rozwijać wiedzę o świecie podczas zabawy zestawami kreatywnymi.

To już wszystkie powody, dla których warto zapisać dziecko na półkolonie. Czekamy we Wrocławiu, Zielonej Górze, Sulechowie i Świebodzinie. Nie przegap okazji – zapisz dziecko już dziś!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.