Obozy i kolonie - Najczęściej zadawane pytania

Latem 2020 i zimą 2021 zorganizowaliśmy aktywny wypoczynek nie tylko, jak co roku, atrakcyjnie i bezpiecznie, ale również bez żadnych zakłóceń związanych z pandemią. Nie wykluczamy jednak sytuacji, w której odgórnie wprowadzane obostrzenia przeciwko COVID-19 wpłyną na program zajęć lub doprowadzą do odwołania części turnusów. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, a nasza kadra potrafi wykazać się dużą elastycznością i natychmiastowym działaniem.

W przypadku odwołania turnusu niezwłocznie zwracamy wpłacone pieniądze.

Dzieci powinny posiadać maseczki ochronne. Prosimy o korzystanie z nich podczas zbiórki i odbioru uczestników. W trakcie półkolonii maseczki są używane tylko w trakcie przemieszczania się (np. w drodze na stołówkę). Podczas zajęć nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.

Bezpieczeństwo sanitarne: stosujemy procedury w oparciu o zalecenia MEN, GIS, MZ; zapewniamy środki ochronne dla kadry i uczestników; dezynfekujemy sprzęt i elementy infrastruktury; dostosowujemy program zajęć do aktualnej sytuacji; ograniczamy kontakt z osobami trzecimi.

Realizujemy Polski Bon Turystyczny, ale tylko w przypadku płatności za obóz lub kolonię wyjazdową. 

Niestety, półkolonie i inne nasze zajęcia nie są usługami turystycznymi i dlatego w ich przypadku nie realizujemy bonów.

Wszystkie turnusy zgłaszamy do Kuratorium Oświaty około 7 dni przed rozpoczęciem. Odpowiednie potwierdzenie mogą Państwo znaleźć w bazie wypoczynku MEN.

Organizowane przez nas półkolonie, obozy i kolonie spełniają wymogi prawne dot. organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Regularnie jesteśmy poddawani kontroli przez kuratorium, sanepid, policję i straż pożarną.

Szczególną uwagę zwracamy na odpowiedni dobór grupPrzy podziale bierzemy pod uwagę wiek i płeć dzieci oraz prośby rodziców (zgłoszone przy rezerwacji). Nasza oferta jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zazwyczaj podział na grupy wiekowe wygląda następująco: 6-8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat.

Nie zmuszamy, a zachęcamy do udziału w zajęciach. Program półkolonii daje możliwość wyboru aktywności każdego dnia i nie narzuca sztywno określonego planu.

zajecia-artystyczne
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.