Obozy i kolonie - Najczęściej zadawane pytania
Każdy dzień na obozie podzielony jest na 5 bloków zajęć: dwa bloki poranne, dwa bloki popołudniowe i jeden blok wieczorny. Codziennie odbywają się co najmniej dwa zajęcia tematyczne, zgodnie z wybranym profilem kolonii. Pozostałe to aktywności do wyboru oraz imprezy ogólno-obozowe. Program dnia przygotowujemy tak żeby był jak najbardziej różnorodny. Rano i po południu najczęściej odbywają się zajęcia sportowe, przeplatane aktywnościami kreatywnymi i edukacyjnymi. Wieczorne zajęcia to czas na relaks i odpoczynek, są to zazwyczaj spacery, konkursy, gry planszowe, czy seans filmowy.
Na naszych obozach i koloniach zawsze zapewniamy pełne wyżywienie. Są to urozmaicone i pełnowartościowe dania, przygotowywane specjalnie dla dzieci. Śniadania i kolacje są wydawane w formie bufetu, zapewniając szeroki wybór dań na ciepło i zimno. Podczas dwudaniowego obiadu wydawany jest także podwieczorek. Nasi wychowawcy zawsze zachęcają do jedzenia posiłków i pomagają dzieciom podczas pobytu na stołówce. Zazwyczaj możemy zapewnić diety specjalne, jednak wymaga to wcześniejszego uzgodnienia z naszym biurem.
Na naszych wyjazdach ograniczamy możliwość korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Przed wyjazdem udostępniamy rodzicom telefon obozowy, który zapewnia bezpośredni kontakt z kadrą. Korzystanie z telefonów przez dzieci będzie możliwe tylko w wyznaczonym czasie (zazwyczaj będzie to godzina po obiedzie).
Zdjęcia z każdego turnusu obozu umieszczamy w zamkniętym albumie udostępnianym rodzicom. Codziennie umieszczamy fotorelacje z dnia poprzedniego. Dzięki temu, rodzice mają możliwość na bieżąco śledzić przebieg obozu.
Wychowawcy
Wychowawcy pełnią bezpośrednią opiekę nad swoją grupą dzieci. Odpowiadają za realizację programu obozowego, organizowanie codziennych zajęć wraz z instruktorami, prowadzenie dziennika grupy, zapoznanie się z kartą kwalifikacyjną każdego uczestnika oraz uwzględnienie ich indywidualnych potrzeb. Zawsze są to osoby przez nas sprawdzone, z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Z większością znamy się od kilku sezonów, współpracujemy przy półkoloniach i zajęciach pozalekcyjnych. Każdy z nich ma pod swoją opieką grupę maksymalnie 15 dzieci, zgodnie z przepisami. Jednakże, na naszych obozach zazwyczaj 1 wychowawca zajmuje się około 12 uczestnikami.
Instruktorzy/trenerzy
Realizacja ambitnych programów obozów i kolonii wymaga obecności specjalistycznej kadry. Zawsze są to osoby z pasją, wykwalifikowane i doświadczone w prowadzeniu zajęć dla dzieci. Instruktorzy i trenerzy stanowią również wsparcie dla wychowawców, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo wyjazdu.
Kierownicy
Kierownik obozu czuwa nad prawidłowym przebiegiem wyjazdu. Zajmuje się organizacją planu dnia, koordynuje pracę kadry, sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem wypoczynku i kontaktuje się z rodzicami. Przed wyjazdem dziecka na obóz, rodzice otrzymają numer telefonu do kierownika.
Opieka medyczna na naszych obozach jest zapewniana przez obecność pielęgniarki na terenie ośrodka wypoczynkowego. Ponadto, zawsze współpracujemy z najbliższą placówką zdrowia w zakresie konsultacji z lekarzem. Jeśli dziecko regularnie przyjmuje jakiekolwiek leki, prosimy o zawarcie tej informacji w karcie kwalifikacyjnej. Na obozie leki będą przechowywane u wychowawcy i podawane zgodnie z wytycznymi.
Szczególną uwagę zwracamy na odpowiedni dobór grup. Przy podziale bierzemy pod uwagę wiek i płeć dzieci oraz prośby rodziców (zgłoszone przy rezerwacji). Nasza oferta jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zazwyczaj podział na grupy wiekowe wygląda następująco: 6-8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat.
Nie zmuszamy, a zachęcamy do udziału w zajęciach. Program półkolonii daje możliwość wyboru aktywności każdego dnia i nie narzuca sztywno określonego planu.
Wszystkie turnusy zgłaszamy do Kuratorium Oświaty około 7 dni przed rozpoczęciem. Odpowiednie potwierdzenie mogą Państwo znaleźć w bazie wypoczynku MEN.
Organizowane przez nas półkolonie, obozy i kolonie spełniają wymogi prawne dot. organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Regularnie jesteśmy poddawani kontroli przez kuratorium, sanepid, policję i straż pożarną.