Jak przygotować się na półkolonie

półkolonie zielona góra

Jak się przygotować do półkolonii – niezbędnik uczestnika

Przed rozpoczęciem turnusu z pewnością będziecie się zastanawiali, co należy zabrać ze sobą na półkolonie we Wrocławiu. W tym miejscu zebraliśmy najważniejsze informacje o tym jak odpowiednio się spakować. Nasze półkolonie letnie i zimowe charakteryzują się bardzo różnorodnym programem. Dlatego warto odpowiednio się przygotować. Jest to lista rzeczy na półkolonie, którą oczywiście można wzbogacić i rozbudować.

  • wygodny strój i buty sportowe, dostosowany do pogody
  • obuwie na zmianę, przeznaczone do sali sportowej
  • drugie śniadanie i wodę w wygodnej butelce do uzupełniania
  • latem koniecznie nakrycie głowy (zalecamy użycie kremu z filtrem UV przed półkolonią)

Jeżeli dziecko musi przyjmować lekarstwa podczas półkolonii, należy przekazać wychowawcy opakowanie, instrukcję wraz z dokładnym opisem dotyczącym dawkowania oraz z pisemnym oświadczeniem rodzica. Uczestnicy nie mogą mieć przy sobie żadnych lekarstw, suplementów ani maści, a w szczególności przyjmować ich samodzielnie bez wiedzy wychowawcy.

Osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne w innym kraju niż Polska, powinny posiadać odpowiedni dokument uprawniający do korzystania z opieki medycznej (np. kartę EKUZ lub polisę ubezpieczeniową).

Nie zabieramy urządzeń elektronicznych. Korzystanie z telefonów komórkowych będzie mocno ograniczone.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.